top of page

Güz Kumpanyası

WhatsApp Image 2018-06-08 at 13.56.03.jp

2003 yılında ODTÜ’de kuruldu. Anadolu’da varlığını bulmuş rebetiko, kanto, tango gibi müzik türleri ile zeybekler, türküler ve Klasik Türk Müziği eserlerinin taşıdığı benzer melodik yapılarla ve bu yapıları var eden ortak kökenler ile ilgili çalışmalar yürüttü. Bu birikim ışığında kendi üretimlerini de ortaya koydu.

Farklı şehirlerde farklı etkinlikler içerisinde birçok kez konserler ve dinletiler yapan Güz Kumpanyası, bu çalışmaları topladığı albümünü 2008 yılında Kalan Müzik etiketiyle yayınladı.

Albüm sonrasında müziğinin yönünü kendi üretimine çevirdi ve bünyesine dahil olan yeni müzisyenlerle birlikte beste ve söz yazarlığına ağırlık verdi. Grup kendi yazdığı şarkı sözlerinin yanında çağdaş şairlerin eserlerini de bestelemekte. 

Güz Kumpanyası ürettiği müziği çok sesli bir şekilde dinleyenlerine sunmayı hedefliyor. Bunu yaparken de geleneksel enstrumanlardan ve vokalden yararlanıyor. Ud, ney ve klasik kemençe, mandolin ve keman ile birlikte orkestrasyon elemanlarını oluşturmakta. Bu sayede ülkemiz müziğinde çok az denenmiş bir tını ortaya çıkmakta.

WhatsApp Image 2018-06-08 at 13.56.42.jp

Özgür Demir

1970 yılında Gökçebostan'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında arkadaşlarıyla beraber Kutup Yıldızı müzik grubunu kurdu. 1993 yılında yayınlanan "Onurumuz" adlı ilk albümden sonra çalışmalarına bireysel olarak devam etti. 2010 yılında İzler, 2014 yılında Seni Gördüm isimli solo albümleri yayınlandı. Kendine özgü müziğini jazz, tango ve alternatif müziklerle harmanlıyor. JazzStop, Mask, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu gibi İstanbul’un çeşitli mekanlarında ve özel etkinliklerde sahne aldı. 200.000’den fazla gizli hayran kitlesiyle geniş bir yaş aralığına hitap ediyor.

Müzik Ekspres 2015 Alternatif Müzik Ödülleri'nde Yılın En İyi Erkek Sanatçısı Ödülü'nü aldı.

Göksenin Seyhan

1982 doğumlu, ODTÜ Çevre Mühendisliği mezunu. 2000 senesinde şan dersleri ile birlikte ODTÜ çok sesli korosunda başlayan müzik kariyerine daha sonra uygulamalı caz dersleri ile devam ederek ODTÜ The Company Müzikal Topluluğu’nda 4 sene çeşitli konser ve müzikallerde yer almıştır. 2012 senesinden bu yana Ladies & Gentlemen Istanbul Müzikal Korosu’nda yer alıyor. O Ses Türkiye isimli şarkı yarışmasında ileri gelen yarışmacılar arasında halen yer almakta. New York, Brighton, Istanbul, Ankara, Bodrum, Kuş Adası’nda birçok mekanda ve özel davetlerde sahne alıyor. Konserlerinde pop, jazz, müzikal, alternatif tarzlarda yerli ve yabancı birçok parçaya yer veriyor.

Başa Dön

bottom of page