top of page

Jazz Matiz

JazzMatiz, 2007 yılında, gitarist Mesut A. Demir ve saksofonist Bora Tanyeli tarafından kuruldu. Zamanla bas gitar, bateri, ve klavye gibi çeşitli enstrumanların katılımıyla grup büyüyerek çalışmalarını sürdürdü. 

 

 

Vokal ve Gitar : Mesut A. Demir

Saksofon : Bora Tanyeli

Klavye : Baturay Yarkın / Zeynep Oktar

Bas Gitar : Deniz Tanyeli

Bateri : Murat Kazak

 

 

JazzMatiz söz ve müziği kendilerine ait şarkıların yanı sıra jazz, blues ve bossa tarzlarından seçtikleri repertuvarları ile bir çok kokteyl, otel ve konserde performans sergiledi. Jazz şarkılarına kattıkları yeni yorumlarla dinleyicilerinin beğenisini kazanan grup, matiz kavramını şarkılarında hissettirerek sarhoş, kızgın, kahkaha atan şarkılara doğru yol almaktadır.

 

Akbank Caz Festivali, Balat Pera, Arsen Lupen, Leyla Teras, Nina, Trump Towers sahne aldıkları yerlerden bazılarıdır.

 

 

Panebianco Trio

Alfredo Panebianco 1969 Havana doğumlu, kuşağının en ileri gelen gitaristlerinden. Müziğinde Küba’nın özündeki en kuvvetli malzemeleri kullanarak klasik, flamenko ve jazz’ı harmanlıyor. Mükemmelliyetçi yaklaşımı sayesinde tartışılmaz bir kalite seviyesine ulaşmıştır. Bunda rol oynayan en büyük basamaklar ise katılmış olduğu uluslararası müzik festivalleridir. Eurowirral International Guitar Festival (UK); EuroArt Music Festival(Korea); Festival Internacional de Agosto(Venezuela); Carrefour Mondial de la Gitare(Martinique); Santo Tirso Guitar Festival(Portugal); Mdina Art Festival(Malta); Coleur Latina (France); Rantucci Guitar Festival (New York); Miami Guitar Series(Miami Fl. USA); SIDE Art and Culture Festival (Turkey) Andres Segovia Festival (Spain); Laussanne Guitar Festival (Swizerland); Malmöe Music Festival(Sweden); Lublin Guitar Festival(Poland); Valdarno Jazz Festival(Italy); Guitar Across The Styles (Prague)

ABD, Japonya, İngiltere, İsviçre, Danimarka, Norveç, Italya, Ispanya, Almanya, Avusturya, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Portekiz, Malta, Türkiye, Morokko, Güney Kore, Venezüela, Şili, Meksika, Küba, Jameika, Guyana ve Dominik Cumhuriyeti’nde birçok konser vermiştir.

 

Eduardo “Dudu” Penz Brezilya doğumlu bas gitaristi, aranjör ve besteci. Gitar çalmaya 9 yaşında başlamış olan Penz, 14 yaşında bas gitar çalmaya ve güney Brezilya’da birçok konser vermeye başladı. 1986 yılında İsviçre’ye taşınan sanatçı kariyerine festivallerde, jazz kulüplerinde ve konser salonlarında performanslarda devam etti. Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz, Jazz Festival Bern, Ronnie Scotts London, Queen Elisabeth Hall London, New Morning Paris, Pavarotti and friends, Umbria Jazz, Istanbul Jazz Festival, Jazz Lives festival Syria, San Javier jazz, Couleur Café festival Brussels, Philips Dubai Jazz Festival, Roskilde Music Festival , April Jazz Festival Finland, Paris Jazz Festival yer aldığı projelerden bazılarıdır.

Roger Blavia (Drums & Percussion) İspanya’da günümüzün en önemli müzisyenlerindendir. Flamenko, Brezilya Latin,  jazz funk ve akdeniz ritimlerinde davul ve perküsyon çalmakta. Barselona Filarmonik Orkestrası’nda ve Joan Manel Serrat, Miguel Poveda, Carles Benavent, Diego Cortes, Manolo Garcia, Duquende, Maria del Mar Bonet gibi birçok isimle sahne almakta. ABD, Japonya, Çin, Kore, Mısır, Fransa, Ingiltere, Arjantin, Brezilya, Küba, Almanya, Isviçre ve Kolombiya’da birçok konser vermiştir.

Bora Çeliker

Ağustos 1977 İstanbul doğumlu. Gitar çalmaya 1988 senesinde başladı. The Crawling Snakes, The Jukes, The King Bees blues gruplarını kurdu. Janusz Szprot, Tuna Ötenel, Nükhet Ruacan, Neşet Ruacan, Kerem Görsev, Nilüfer Verdi, Mahmut Yalay, Cem Aksel, Sarp Maden, Stéphane Guillaume gibi isimlerle sahne paylaştı. 2010 senesinde ilk albümünü kaydetti. Yine 2010'da Caz Gitar yarışmasında birincilik ödülü aldı. 2012'de "Borabook" adlı ilk albümünü yayımladı. 

Amerika, Hollanda, Fransa, Litvanya, Avusturya, Belçika, İsviçre, İngiltere, Yunanistan, Uganda ve Polonya'dan birçok değerli müzisyenle birlikte sahne aldı.

Tuna Ötenel (piano, sax), İmer Demirer, Yavuz Darıdere (trumpet), İlhan Erşahin, Meriç Demirkol, Engin Recepoğulları, Yahya Dai, Barış Ertürk, Tamer Temel (sax) Elvan Aracı (trombone, piano) Sibel Köse, Ayşe Gencer, Şirin Soysal, Sumru Ağıryürüyen, Nilüfer Ormanlı, Erkin Gören, Elif Çağlar, Ceylan Ertem, Çağıl Kaya, Dilek Sert Erdoğan, Hakan Aysev, Sibel Tüzün (vocals) Burak Bedikyan, Serkan Özyılmaz, Eugene Ali Perret, Genco Arı, Kerem Görsev (piano) Neşet Ruacan, Sarp Maden, Erkan Oğur, Önder Focan, Yavuz Çetin, Sarp Keskiner, Bilal Karaman, Şevket Akıncı (guitar) Volkan Hürsever, Kağan Yıldız, Oğuz Durukan, Erdal Akyol, Ozan Musluoğlu, Raci Pişmişoğlu, Kamil Erdem, Eylem Pelit, Çağlayan Yıldız, Doğan Doğusel, Mahmut Yalay (bass) Lari Dilmen, Özün Usta (perc), Ateş Tezer, Cem Aksel, Deniz Dündar, Ferit Odman, Berke Özgümüş, Ediz Hafızoğlu, Berke Can Özcan, Hüseyin Ertunç, Orçun Baştürk, Selim Selçuk (drums) ve daha birçok müzisyenle çalışmalarını sürdürmekte ve iki ayda bir yayımlanan Gitar dergisinde, müzik algısı üzerine denemelerden oluşan “borabook” isimli köşesini yazmakta.

Nardis, Salon IKSV, Tamirane, Hayal Kahvesi, Babylon, Swissotel, Istanbul Martı Otel, Pera Palas, The Marmara Pera gibi mekanlarda ve birçok festival ve özel etkinliklerde sahne aldı.

The Glooms ve Bora's Blues Hat isimli gruplarıyla konserlerine devam ediyor.

Kerem Turhan

12 Eylül 1972’de İstanbul’da doğdu. Ablası Elif Turhan’dan aldığı piyano dersleriyle müzik yaşamına başladı. 13 yaşından itibaren Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi’nde Özkan Turgay’dan piyano, Ali Perret’den caz piyano, Elif Turhan’dan solfej, Timur Selçuk’tan armoni ve Ali Perret’den caz armonisi dersleri aldı. St. Michel Fransız Lisesi’nde okuduğu dönemde bir gazetenin düzenlediği Liseler Arası Müzik Yarışması’nda çeşitli dereceler aldı. Lise ve üniversite yıllarında Ahmet Güvenç’le birlikte stüdyo çalışmalarında bulundu ve çeşitli albüm ve film müziği kayıtlarında çaldı. 90’lı yılların sonlarından itibaren Teoman, Sibel Tüzün, Nev gibi sanatçıların orkestralarında görev yaptı. Halen çeşitli caz, soul ve blues eserlerinin funk tarzında yorumlarını yaptıkları İstanbul Funk Unit grubunda piyano çalmakta olan Kerem Turhan 2013 Ekim ayında We Play etiketiyle piyasaya çıkardığı “OĞUL” albümünde kendi söz ve bestelerini seslendirerek dinleyicilerin beğenisine sundu. Konserlerinde albümde yer alan şarkılarının yanı sıra yerli-yabancı değişik türlerde cover parçalara da yer veriyor.

Özlem Solmaz

Ozlem_MelihVatansever.jpg

İzmir’de doğan Özlem Solmaz ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü bitirdi. İleri derecede İngilizce, orta derecede Almanca konuşmaktadır. 26 yıllık kurumsal çalışma hayatı devam ederken bir yandan da hobi olarak müzikle ilgilendi.

 

2008 yılında Ladies & Gentlemen İstanbul Müzikal Korosu’nda korist olarak şarkı söylemeye başladı. 2009 yılında A Few Ladies vokal grubunu kurdu. Bu grup ile birlikte yıllar içinde çoğu kültür merkezi salonlarında olmak üzere pek çok konser verdiler. Repertuarları Broadway ve Westend müzikalleri, klasikleşmiş film müzikleri ve klasikleşmiş Türkçe pop şarkılardan oluşan grup solo ve ensambl olarak şarkılar seslendirmekteler.

 

2017 yılı sonunda Dön Sevgilim isimli bir tango albümü çıkardı. 10 yılı aşkın süredir güçlü vokaliyle sahne alan Özlem Solmaz, 7 şarkıdan oluşan albümde 3 şarkının sözü yazıp ve birinin bestesini yaparak, besteci ve söz yazarı yeteneğini de ortaya çıkarmıştır.

 

Halihazırda Bahçeşehir Üniversitesinde Caz Eğitimi almaktadır

 

Özlem Solmaz evli ve 1 çocuk annesidir.

 

Nezih organizasyonlarda sahne alan Özlem Solmaz, Broadway ve Westend müzikalleri, klasikleşmiş film müzikleri ile tango, caz, pop türlerinde geniş bir repertuara sahiptir.

Başa Dön

bottom of page